Jak dbać i pielęgnować okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to taka część naszej garderoby, w którą chętnie inwestujemy i dbamy o jak najwyższą jakość. Mamy zatem nadzieję, że posłużą nam wiele lat i nadal będą wyglądać jak nowe. Bez zniekształceń, zabrudzeń czy zarysowań. Aby tak było powinniśmy o nasze okulary odpowiednio dbać. W jaki sposób, gdzie i jak często to robić?

Okulary przeciwsłoneczne to must have każdego lata!

Każdego lata na ulicach miast, w parkach czy innym miejscach związanych z naturą spotkamy całe rzesze osób w okularach przeciwsłonecznych. Są one bowiem niezwykle przydatnym akcesorium w okresach nasilonego promieniowania słonecznego. Nie tylko pozwalają nam komfortowo widzieć, ale też chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, co jest niezwykle ważne dla zdrowia.

Okulary przeciwsłoneczne to taka część naszej garderoby, w którą chętnie inwestujemy i dbamy o jak najwyższą jakość

Obecnie na rynku możemy spotkać różnego rodzaju style i fasony okularów. Powoduje to, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego kształtu twarzy. Dlatego, jeśli jeszcze nie posiadasz swojej pary, to zdecydowanie powinieneś pospieszyć się z zakupem!

Jak zatem dbać o oprawki i okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli już posiadasz swoje wymarzone okulary, to z pewnością zastanawiasz się jak dobrze o nie dbać. Aby oprawki i okulary przeciwsłoneczne długo służyły i wyglądały jak nowe należy wprowadzić pewne zasady i nawyki:

Obecnie na rynku możemy spotkać różnego rodzaju style i fasony okularów

  • sposób przechowywania – jeśli chcesz, aby Twoje okulary przeciwsłoneczne nie uległy zakurzeniu, zabrudzeniu ani porysowaniu, pamiętaj aby odpowiednio je przechowywać. Najlepiej robić to w specjalnym, zamkniętym futerale.
  • regularne czyszczenie – jeśli zależy Ci na odpowiedniej pielęgnacji Twoich okularów, powinieneś za każdym razem przed założeniem przecierać je specjalną chusteczką z mikrofibry. Warto też po całym dniu noszenia po prostu umyć okulary pod bieżącą wodą lub użyć w tym celu specjalnych preparatów.
  • noszenie okularów na głowie jest dobrym pomysłem? – niestety, taki nawyk może trwale uszkodzić nasze okulary. Bardzo możliwe, że spowoduje to poluzowanie się śrubek. Z okularami każdego rodzaju warto postępować ostrożnie i delikatnie.
  • odpowiednie warunki pogodowe – okulary przeciwsłoneczne warto chronić przed ekstremalnie wysokimi temperaturami (na przykład nie zostawiać ich w rozgrzanym samochodzie) oraz; jeśli to możliwe; przed deszczem, gradem czy śniegiem.

Dobra marka to podstawa!


Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, gwarancją jakości na lata jest dobra i znana marka. Jeśli nie zainwestujemy w wysokiej klasy firmę, ale o okulary będziemy dokładnie dbać, to tak czy inaczej nie posłużą nam one długo. Dlatego, aby być pewnym „długowieczności” naszych okularów, nie należy oszczędzać pieniędzy. Lepiej nazbierać odpowiednią kwotę na dobrej jakości markę, taką jak na przykład oprawki Solano, niż kupować gorsze gatunkowo okulary parę razy w sezonie i tym samym niepotrzebnie przepłacać.

Regularna pielęgnacja w salonie optycznym

Ciekawą opcją aby dbać o okulary przeciwsłoneczne jest regularna wizyta w salonie optycznym. W takim miejscu specjaliści w odpowiedni sposób naprawią poluzowane śrubki, porządnie wyczyszczą szkła lub; jeśli to konieczne; zajmą się ich wymianą. Jeżeli zainwestowaliśmy w dobrej jakości oprawki, to warto w takim razie jak najlepiej o nie dbać.

Okulary przeciwsłoneczne to hit każdego letniego sezonu. Jednak warto pamiętać o paru prostych krokach, aby posłużyły nam przez długi okres czasu. Odpowiednie czyszczenie, przechowywanie, ochrona i wizyty u specjalistów to tylko niektóre z nich. Dbaj o swoje ulubione akcesoria, a z pewnością nie pożałujesz!