Okulary korekcyjne służą przede wszystkim do korygowania wady wzroku. Nierzadko osoby posiadające taką wadę wzbraniają się przed noszeniem okularów w obawie, że będą w nich wyglądały nieatrakcyjnie. Warto więc dowiedzieć się jak wybrać okulary korekcyjne męskie tak, by jednocześnie poprawiały komfort widzenia i gwarantowały posiadaczowi atrakcyjny wygląd.
Zastosowanie okularów
Okulary korekcyjne powinny odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością. Właśnie dlatego muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości i zostać dostosowane do wady wzroku. Przed zakupem konkretnego modelu należy zastanowić się też, w jakich sytuacjach będą one użytkowane. Inne okulary sprawdzą się w przypadku osób, które muszą nosić je na co dzień, inne posłużą tym, które zakładają je jedynie podczas czytania czy pracy przed monitorem. W tym ostatnim przypadku można wybrać produkt ze specjalną powłoką dostosowaną do pracy przy komputerze.
Dopasowanie do twarzy
Kolejnym ważnym aspektem do wzięcia pod uwagę jest wygląd okularów. Odpowiednio dobrane oprawki podkreślą atuty twarzy. W tym przypadku należy uwzględnić kształt twarzy, typ urody i ewentualną obecność zarostu. Przy zdecydowanych rysach twarzy, wystających kościach policzkowych i mocno zarysowanej szczęce sprawdzą się delikatne oprawki o opływowym lub zaokrąglonym kształcie. W przypadku twarzy owalnych i krągłych lepiej jest sięgnąć po bardziej zdecydowane oprawki, które nadadzą rysom charakteru. Nie mogą one jednak być zbyt duże, by nie przytłoczyć twarzy. Najlepszym sposobem jest po prostu przymierzenie różnych okularów i sprawdzenie, które prezentują się najlepiej.
Rodzaje opraw okularowych
Oprawki okularowe można podzielić na kilka rodzajów ze względu na ich materiał wykonania i budowę. Do najpopularniejszych zalicza się:
- oprawki z tworzywa sztucznego – grubsze, trwałe, stosowane głównie w okularach do czytania,
- oprawki metalowe – eleganckie, delikatne, mniej widoczne na twarzy,
- oprawki z tytanu – lekkie, eleganckie, delikatne, odporne na korozję i hipoalergiczne, lecz trudne do naprawy w przypadku uszkodzenia mechanicznego,
- oprawki „na żyłkę” – eleganckie, trwałe i lekkie; soczewka jest podtrzymywana przez żyłkę; najczęściej produkowane z metalu lub z zausznikami z tworzywa,
oprawki typu „patent” – bezramkowe, mało widoczne na twarzy, eleganckie, delikatne; najlepiej stosować przy nich soczewki o większej wytrzymałości.
Kolor okularów
By okulary korekcyjne męskie prezentowały się na twarzy jak najlepiej, warto wybrać ich odpowiedni kolor. Uniwersalnym rozwiązaniem na wszystkie okazje będą modele w stonowanych odcieniach. Panowie z ciemnymi włosami mogą wybrać okulary brązowe lub czarne, a ci z jaśniejszymi np. o barwie bursztynowego brązu. Uniwersalne i stylowe są też oprawki srebrne lub złote, pasujące na mniej i bardziej formalne okazje. Mężczyźni, którzy nie boją się wyrażać swojego stylu i chcą podkreślić mocny charakter, mogą sięgnąć po oryginalne i wyraziste kolory bądź wzory oprawek.
Markowe okulary korekcyjne
Wybierając męskie okulary korekcyjne warto zdecydować się na model pochodzący od renomowanego producenta. Oryginalne okulary dają zapewnienie solidnego wykonania i dbałości o najmniejsze detale. Znane marki wykorzystują do produkcji materiały najlepszej jakości i wytrzymałe szkło. Ponadto noszenie okularów z oryginalnym logotypem wzmacnia poczucie pewności siebie i daje gwarancję doskonałego wyglądu w każdych okolicznościach.