Jak dobrać oprawki męskie do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowym elementem wiosenno-letnich męskich stylizacji. Jednak okulary chroniące przed zbyt ostrym światłem, używane są przez cały rok na przykład podczas jazdy samochodem. Coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem cieszą się oprawki męskie – iOkulary do szkieł korekcyjnych. Nawet mężczyźni, którzy nie mają wady wzroku chętnie sięgają po ten stylowy dodatek do codziennej stylizacji.

O czym pamiętać kupując okulary?

Oprawki powinny być przede wszystkim dobrane do kształtu twarzy. Zawsze dobrze jest spytać o radę specjalisty zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w internetowym. Znajomość kształtu twarzy pozwoli na dobranie okularów, które nie będą wyglądały na zbyt duże lub zbyt małe. Kolejnym krokiem przy wyborze oprawek jest zwrócenie uwagi na kolor brwi oraz oczu. Bardzo elegancko wyglądają czarne oprawki w połączeniu z siwymi włosami i brwiami. Takie zestawienie już przy pierwszym spojrzeniu robi wrażenie bardzo eleganckiego i gustownego. Panowie o ciemnych włosach powinni natomiast pomyśleć o oprawkach jasnych – srebrnych i białych. Złote i brązowe oprawki będą spójnie prezentować się z włosami w kolorze blond.

Panowie, którzy stronią od krzykliwych modeli oprawek i zależy im na jak najmniej rzucających się w oczy okularach powinni zdecydować się na cienkie transparentne wersje lub na szkła pozbawione oprawek.

Rodzaje kształtów oprawek

W każdym sezonie pojawiają się nowe trendy związane z męskimi oprawkami zarówno w okularach słonecznych, jak i korekcyjnych. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych kształtów oprawek.

  • Okulary prostokątne – są bardzo popularne. Występują w wielu wersjach z szerokimi oprawkami, cienkimi oraz bez oprawek. Są cenione przez mężczyzn lubiących klasykę. Dodają twarzy powagi oraz dostojnego wyglądu. Prostokątne okulary często wybierane są przez ludzi na wysokich stanowiskach, urzędników, polityków i naukowców.
  • Okulary okrągłe i owalne – pasują do twarzy kwadratowej i o ostrych rysach. Dzięki nim twarz nabiera łagodności i delikatności. Najbardziej znanymi okrągłymi okularami są małe, hipisowskie oprawki wypromowane przez Johna Lennona.
  • Kształt aviator to ulubiony model mężczyzn, którzy chcą podkreślić swoją silną osobowość oraz pewność siebie. Jest bardzo często wybierany, ponieważ świetnie prezentuje się zarówno w stylizacjach biznesowych, casualowych, jak i sportowych.
  • Oprawki o oryginalnych kolorach i kształtach trzeba wybierać bardziej ze względu na charakter niż wygląd. Tego typu okulary mają przede wszystkim wyrażać wewnętrzne przekonania i odzwierciedlać pasje.