Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do stylizacji. Jest to ważny element ubioru, chroniący nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Mimo wszystko, chcielibyśmy w nich wyglądać dobrze. Jak zatem dobrać okulary przeciwsłoneczne, by jak najlepiej spełniały swoje funkcje, a jednocześnie idealnie pasowały do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Twarz okrągła to, przede wszystkim, brak mocno zarysowanych obszarów, przez co może wydawać się nieco dziecinna. Odpowiednio dobrane okulary powinny mieć odwrotne cechy. Sprawdzą się zatem modele z mocno zarysowanymi oprawkami, prostokątne, kwadratowe, a także mające ostre kształty.

Twarz diamentową (trójkątną) posiadają osoby o wąskiej szczęce i czole, natomiast, najszerszą część stanowią wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Także w tym przypadku zadziała zasada dobierania przeciwieństw. Najlepsze będą okulary o okrągłym kształcie i delikatnych oprawkach.

Twarz owalna pozwala na większe pole do popisu. Szczęściarze, posiadający taki kształt głowy mogą pozwolić sobie na każdy kształt okularów przeciwsłonecznych. Muszą uważać jedynie na to, by oprawki nie były zbyt szerokie i masywne, gdyż możemy w ten sposób zaburzyć naturalne proporcje twarzy.

Wielu producentów posiada ogromny wybór oprawek dla okularów przeciwsłonecznych, jak choćby okulary przeciwsłoneczne Dolce Gabbana. W sklepach stacjonarnych i internetowych, na pewno uda znaleźć się coś odpowiedniego.

Dobierz odpowiednią ochronę


Okulary przeciwsłoneczne, poza byciem dodatkiem do stylizacji, muszą odpowiednio chronić nasze oczy przed promieniowaniem UV. Dlatego też powinny spełniać kilka warunków. Najlepiej byłoby, gdyby szkła posiadały powłokę antyrefleksyjną, która zapobiega odbijaniu się światła od okularów. Muszą mieć też informację o mocy filtra UV (najlepsze, to te UV 400 – całkowicie pochłaniają promieniowanie słoneczne). Istotne jest też to, by sprawdzić numer kategorii filtra (od 0 do 4). To on mówi nam o ilości przepuszczanego światła. Niektóre okulary przeciwsłoneczne posiadają znaczek CE. Jest to oznaczenie informujące klientów, że produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej. Jednocześnie, produkt ten przeszedł specjalistyczne badania, oraz spełnia wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa. Warto zatem szukać takich produktów, które spełniają powyższe kryteria.

Podsumowując, kupno okularów przeciwsłonecznych nie jest wcale prostą sprawą. Warto zaufać sprawdzonym produktom znanych firm, jak okulary przeciwsłoneczne Dolce Gabbana, gdyż wtedy możemy być pewni ich jakości.